Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi

Cumartesi 14:30-18:00 / Pazar 08:00- ... | 1 Hafta Sonu / 12 Saat | 10 Kişi

ATÖLYE HAKKINDA

- Açıklama

Atölye kapsamında, sokak fotoğrafının temel dinamikleri irdelenecektir. Bu kapsamda, teorik ve pratik faaliyetin iç içe geçtiği bir atölye amaçlanmaktadır. Teorinin yol göstericiliği ışığında çekim gezisi yapılarak, üretilen fotoğraflar ve edinilen deneyimler, atölye kapsamında değerlendirilecektir.  Atölyenin teorik içeriği Cumartesi günü gerçekleştirilecek olup, atölyenin pratik çekim ve fotoğraf değerlendirme kısmı Pazar günü belirtilen saatlerde gerçekleştirilecektir.

+ İçerik

-Sokak Fotoğrafı Nedir?

-Sokak Fotoğrafının Temel Dinamikleri

-Sokak Fotoğrafında Etik

-Sokakta Çalışma Yöntemleri

-Sokak Fotoğrafına Dair Örnekler

-Çekim Gezisi

-Çekim Sürecinin, Üretilen Fotoğrafların Değerlendilmesi

+ Katılım Şartları

Sokak Fotoğrafı Atölyesi’ne katılım için temel fotoğraf bilgisine sahip olmak gereklidir. Fotoğrafa ilgi duyan her yaş ve meslekten katılımcılar programa dahil olabilirler. Katılımcıların atölyeye kendi fotoğraf makinaları ile katılmaları gerekmektedir.

+ Eğitmenler

Sinan Kılıç

Eğitmen Hakkında :

Mahzen Photos fotoğraf kolektifi kurucularından olan Sinan Kılıç, ulusal ve uluslararası alanda çeşitli fotoğraf festivali ve sergilerde fotoğraflarıyla yer aldı. Belgesel ve sokak fotoğrafı alanında üretimler yapmaya devam ediyor. Çocuklar  ve yetişkinler için çeşitli fotoğraf atölyesi oluşumlarında öğreticilik yapıyor.

+ Ücret ve Ödeme Koşulları

510 TL (Tek Çekim veya Maximum Kart’a 3 Taksit Ödemelerde)

450 TL (Nakit Ödemelerde)