Gurbet Fotoğraf Kitabı

Karanlık Oda, 2018 yılından itibaren, Kültür Bakanlığı’ndan almış olduğu 40558 nolu sertifika ile yayıncılık faaliyetlerine başlamıştır.
Fotoğraf, sinema ve görsel kültür konuları başta olmak üzere çeşitli alanlarda süreli ve süresiz yayınlar yapmayı hedefleyen Karanlık Oda’nın ilk kitabı Gurbet 20 Nisan 2018 tarihinde yayımlandı. Aşağıdaki formu doldurarak sipariş verebilir ya da online sipariş için buraya tıklayarak alabilirsiniz
Adet :

 

– Online Satış
Gurbet Fotoğraf Kitabı’nı online olarak aşağıdaki butona tıklayarak alabilirsiniz.Adetli Siparişleriniz için lütfen sipariş formunu kullanın.

SATIN AL
– Kitap Özellikleri
1. BASKI: Nisan 2018
BARKOD: 978-605-245-837-2
Sayfa Sayısı: 120 + Kapak
Kağıt: Colessia
Kapak: Bez Ciltli ve Kağıt Koruma
Boyutlar: 16.5 ×23.5 cm
Kitap Tasarımı: Kıvanç Gülhan
Edit-Çeviri: Zeynep İyigün
Yayımcı: Karanlık Oda Kitapları
Yayımcı Sertifika No: 40558
Baskı: Şanal Matbaa Amb. San. Ve Tic. Ltd. Şti.
+ Fiyat ve Ödeme Bilgileri
Fiyat : 60 TL (Kdv Dahil)
Koda Fotoğraf Mat. Yay. Ltd. Şti.
İşbankası – Yeniliman Şubesi
TR370006400000134270528229
Yukarıdaki hesaba yapacağınız ödemeyi takip eden 2 iş günü içinde siparişiniz karşı ödemeli olarak kargoya verilecektir.
+ Kitap Hakkında
Suriye’de çatışmaların tüm ülkeye yayıldığı 2011 yılından bu yana üç buçuk milyonu aşkın Suriyelinin sınırı geçip Türkiye’ye geldiği ve mülteci durumuna düştüğü tahmin ediliyor.

Sınırdan geçtikten sonra akrabalarının, yerel halkın ya da sivil toplum kuruluşlarının yardımıyla hayatta kalmaya çalışan Suriyelilerin birçoğu savaştan sonra ülkesine dönmek istiyor. Türkiye’ye sığınan milyonlarca savaş mağduru Suriyeli aile, yeni duruma adapte olma ve yaşama tutunma mücadelesine devam ediyor. Yeni aileler kuruluyor, bebekler doğuyor, çocuklar büyüyor. Hayatta kalma, güvende olma ve geleceğe dair kaygılar biraz daha artıyor. Gurbette olmanın, uzak kalmanın ve yalnızlığın tüm yükü ise bütün bunlara ekleniyor.

Uzaktan tanıklık ettiğimiz savaş tüm acımasızlığı ile devam ederken, üstlendiğimiz sorumluluk gereği biz ; Suriyeli mültecilerin topluluklarını ve yaşamlarını yeniden kurma mücadelesini, hayatta kalma yolculuklarını, bu yolculukta karşılaştıkları zorlukları fotoğraflayarak bir belgesel çalışma hazırladık. Gurbet, bu çalışmanın ürünüdür. Bu mücadelenin, sadece rakamlar ve istatistiksel verilerden ibaret bir olgu olmadığını, her birimizin biraz daha onlar gibi düşünmeye, duymaya ve bir bağ kurmaya ihtiyacı olduğunu, bu sayede hem tarihsel hem toplumsal bağlarımızın daha da güçleneceğini düşündük. Ortaya çıkan yeni sosyal ve politik katmanın uzun vadede etkileri muhakkak çok belirgin olacaktır. Bunu zamanla yaşayarak göreceğiz.

Fotoğrafların, mültecilerin hayatına yakından bakmanıza, yaşadıkları zorlukları anlamanıza ve onlarla empati kurmanıza yardımcı olması dileğiyle…

Tuncay Dersinlioğlu & Mert Çakır

+ Kitap Satış Noktaları
İzmir

  • Yakın Kitabevi – Alsancak
  • Kabuk Kitabevi – Alsancak
  • Pan Kitabevi – Karşıyaka
  • Kitapsan – Alsancak / Mavişehir Egepark / Balçova Egepark / Gaziemir Optimum

 

İstanbul

  • Minoa – Beşiktaş
  • Encore – Beyoğlu